Środek płatniczy

2015-11-12 15:30

Powszechnie stosowanym środkiem pieniężnym stały się karty magnetyczne. Rzeczywiste właściwości kart określają dyrektywy ISO, dotyczy to dla przykładu lokalizacji paska magnetycznego, wymiarów czy elastyczności . Czytanie danych z karty odbywa się poprzez przeciągnięcie jej przez czytnik, wyposażony w urządzenia reagujące na zmianę pola magnetycznego. Wytwarzane one są z tworzywa sztucznego o odpowiednich właściwościach, spełniających określone regulacje.

Wytwórcy kart magnetycznych proponują wielorakie odsłony tego produktu i tak natrafić możemy karty typowe, chipowe, zbliżeniowe czy karty z kodem kreskowym. Zwyczajna karta magnetyczna zaopatrzona jest w pasek przeznaczony do podpisu, magnetyczny czy personalizujący. Karty z paskiem magnetycznym pozwalają na wielokrotny zapis i odczytywanie danych w postaci cyfrowej. Karty te są wielce modne i do dzisiaj stanowią istotną część wśród wszystkich produkowanych kart.

Niektórzy ze zleceniodawców życzą sobie uzupełniających zabezpieczeń w postaci mikrodruków czy hologramów, umożliwiających na lepsze zabezpieczenie karty. Zabezpieczenia takie uniemożliwiają skopiowanie karty.

Dziś naprawdę mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie w życiu powszednim bez tego kawałka plastiku, który w tak znaczący sposób upraszcza życie. W dzisiejszym społeczeństwie częściej uzywa się plastikowej karty niż gotówki. Rozległe jej użytkowanie umożliwia wykorzystanie jej w każdym praktycznie miejscu, bez konieczności posiadania gotówki.