Co może drukarka do kart plastikowych?

2015-11-12 15:28

Mała karta stworzona z plastiku zrewolucjonizowała rynek, teraz pełni rolę: identyfikatorów, legitymacji, przepustek, kart bibliotecznych czy też wielorakich kart wstępu i tym podobnie. Personalizację i wydruk kart pozwalają drukarki kart plastikowych.

Drukarki do kart plastikowych powinny charakteryzować się wysoką jakością wydruku, a w dodatku jak największą szybkością drukowania. Najlepsze z nich mają możliwość drukowania znaków wodnych, zabezpieczają one przed nieautoryzowanym reprodukowaniem karty. Znak wodny może być drukowany na całej powierzchni karty, a wyraźny jest przy spoglądaniu pod kątem. Drukować można także na kartach samoprzylepnych czy też w pełnym nadruku - od krawędzi do krawędzi. Niektóre drukarki pozwalają na również programowanie kart chipowych i zbliżeniowych oraz pasków magnetycznych.

Drukarki do kart plastikowych mogą drukować w kolorycie jednostronnie ewentualnie dwustronnie. Karty, które wymagają dodatkowego ubezpieczenia winny być wydawane w odcieniu, dwustronnie z laminatorem.

Na ogół osiągalna jest także funkcja manualnego serwowania kart, co jest niezwykle praktyczne i komfortowe. Drukarki są lekkie i niewielkich rozmiarów o nowoczesnym wizerunku, bez trudu mogą być umieszczone w recepcji firmy, sklepie czy biurze. Do każdej drukarki kart plastikowych dodana jest instrukcja i sterowniki, poprzez to możliwa jest jej nieskomplikowana konfiguracja a później używanie. Wystarczy jedynie po zużyciu zamieniać taśmę drukującą. Każda drukarka podlega 2-letniej kompletnej gwarancji producenta.